Pieniny

5Pieniny to pasmo górskie zajmujące drugie miejsce pod względem atrakcyjności turystycznej. Pieniny noclegi – bogato rozbudowana baza noclegowa Pienin, każdy może znaleźć coś dla siebie:

1Pieniny noclegi, agroturystyka w Pieninach, kwatery Pieniny. Pieniny to malowniczym łańcuch górskim, który rozciąga się od Tatr na północny zachód. Pieniny charakteryzują się wapiennymi odsłoniętymi skałami jak Trzy Korony, przełom Dunajca czy wąwóz Homole. Noclegi w Pieninach można znaleźć w każdej miejscowości oferują one: noclegi Pieniny, kwatery Pieniny oraz dobrze rozbudowana agroturystyka Pieniny. Pieniny noclegi lub noclegi Pieniny są dostępne również dla wędrujących szlakami jak i wypoczywających nad zalewem Czorsztyńskim. Osoby prywatne noclegi w Pieninach znajdą bez trudu. Największe atrakcje Pienin to:
zamki w Czorsztynie i Nidzicy, spływ Dunajcem, rejsy gondolami po zalewie Czorsztyńskim, Trzy Korony, rezerwaty przyrody w Jaworkach Białej i Czarnej wody, jak i również w Jaworkach znajdujący się przepiękny wąwóz Homole. Miejscowości godne zwiedzenia to przede wszystkim Szczawnica oraz Krościenko nad Dunajcem. Z pasma górskiego Pienin rozchodzą się szlaki turystyczne w Gorce, Beskid Sądecki jak i na Słowację. Przez Pieniny przepływa rzeka Dunajec na której mają raj wędkarze, kajakarze. Pora jesienna w Pieninach jest przepiękna, góry malowane są wszystkimi barwami jesieni, a widok zapiera dech w piersi. Serdecznie zapraszam do poznania tego pięknego zakątka polski.

3